obserwatorzy

translate

wtorek, 19 lutego 2013

Kwiat Pustyni

cześć ;) ostatnio pisałam wam o książce "Spalona Żywcem" , która opowiada o sytuacji na Bliskim Wchodzie a dokładniej gdzieś w Palestynie , a dokładniej w małej wiosce w Cisjordanii . dziś chciałam napisać o filmie , który powstał na podstawie książki (której jeszcze nie miałam okazji przeczytać) . chodzi mi dziś o film "Kwiat Pustyni" , który tak jak napisałam powstał na podstawie książki . na razie dodaję opis i zwiastun tego filmu .
Film powstał w oparciu o bestsellerową powieść "Kwiat pustyni", film jest autobiografią Waris Dirie. Urodzona w Somalii, w jednej z koczowniczych osad, w wieku 5 lat zostaje poddana rytualnemu obrzezaniu, w wieku 13 lat sprzedana mężczyźnie za żonę, by w końcu zostać amerykańską supermodelką. Obecnie ma ponad 40 lat i pracując jako rzeczniczka Organizacji Narodów Zjednoczonych, przeciwdziała praktykom obrzezania na całym świecie.
Strasznie poruszają mnie tego typu problemy ... mam nadzieję , że obejrzycie film a przede wszystkim przeczytacie książkę . ja mam taki zamiar . to na tyle . trzymajcie się ;*****************

5 komentarzy:

 1. Cholera, oglądając ten zwiastun miałam łzy w oczach... i ciarki na ciele.
  Muszę koniecznie obejrzeć ten film.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapraszam na mojego bloga na http://kateandkate100.blogspot.com/ ♥

  OdpowiedzUsuń
 3. oglądałam, oglądałam:):D

  OdpowiedzUsuń
 4. całkiem ciekawy sie wydaje, jak będę mieć chwilkę czas to na pewno obejrzę. ;*;*;*

  / zapraszam na nową notkę. :) + zmieniłaś adres bloga czy coś? ;d

  OdpowiedzUsuń
 5. słyszałam o tym filmie :)

  OdpowiedzUsuń